X
تبلیغات
رایتل

ABGINEH PHOTOGRAPHIC RESEARCH & STUDIES INSTITUTE موسسه تحقیقات و مطالعات عکاسی آبگینه

" اریک گریگوریان " عکاس ارمنی ایرانی الاصل


" اریک گریگوریان " عکاس ارمنی ایرانی الاصل مقیم امریکا است که در لس آنجلس زندگی می کند . او در سال 1347در تهران متولد شد و در سال 57 همراه با خانواده اش به امریکا مهاجرت کرد.


" اریک " مدرک فتوژورنالیسم خود را از دانشگاه "سن خوزه " زیر نظر
" جیم مک نی " اخذ کرده و مدرک تکمیلی خود را از دانشگاه " سیراکوز " در لندن زیر نظر " اد کاشی " دریافت نمود .

" بنیاد الکسیا " ( Alexia Foundation (بورسیه تحصیلی او را برای تکمیل مدارج تا مراتب نهایی، به خاطر صلح جهانی به او اهدا کرد .
" اریک " بلافاصله بعد از فارغ التحصیلی به عنوان عکاس آزاد در
" لس آنجلس دیلی نیوز" مشغول به کار شد و بعد از سه سال کار با این مجموعه به صورت آزاد برای چندین مجله و روزنامه و نشریات مختلف و معروف عکاسی کرد .وی جایزه اول world press photo در سال 2002  را بخاطر عکسی که از زلزله قزوین گرفته بود دریافت کرد.او در حال حاضر عکاس آژانس پولاریس است و از عکاسان معروف و صاحب سبک این آژانس محسوب می شود .

" اریک " می گوید که خیلی سخت با عکاسی دیجیتال انس گرفته و توانسته با چنین دوربینی عکاسی کند : " اول احساس می کردم که به سختی ممکنه بتونم با دوربین دیجیتالی کار کنم ولی بعد از یک بار تجربه ، متوجه شدم خیلی سخت تر می تونم دوباره برگردم وسراغ نگاتیو و دوربین آنالوگ برم .  ازطرفی من اصلا شرایط مختلف دوربین دیجیتال رو تجربه نکرده بودم و وقتی شروع به کار با دوربین کاملا حرفه ای خبری کردم ، دیدم که خیلی سخته اگه بخوام به دوره عکاسی قبلی برگردم.

 نکته مهمی رو که بهش اعتقاد دارم ، داشتن : وادار کردن عکاس به تفکر در مورد چگونه گرفتن تصویر ! "
"اریک " از تغییراتی که این نوع عکاسی در کشورها به وجود آورده و عکس العمل مردم در این زمینه می گوید : " معتقدم که بیشتر اوقات مردم فقط از تغییرات می ترسن . اما چیزی که من از اون می ترسم از دست رفتن مباحث زیبایی شناسی عکاسی است ، "
او در مورد تفاوت دید عکاسان ایرانی با عکاسان مقیم خارج معتقد به روش و نوع زندگی آنهاست : " مطمئنم که نوع و شرایط زندگی یک عکاس که در ایران زندگی می کنه با عکاسی که توی امریکاست به شکل فاحشی متفاوته ، ولی نمی تونم بگم که چه نوع تفاوت هایی در دید اونها وجود داره . شاید کاملا شخصی باشه شاید هم وابسته به جامعه . نوع دید اونها رو می شه در نوع عکاسی شون تجزیه و تحلیل کرد. "

نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)